В Вижниці відбувся тренінг «Школа жіночого лідерства». Це були дуже активні та насичені останні дні жовтня, які учасниці провели в чудовому настрої в колі молодих, цікавих, активних панянок, які виявили бажання навчатися лідерським якостям.

Під час тренінгу школу відвідало четверо тренерів, які ділилися з нами своїми знаннями та досвідом. Вже з першого дня учасниці активно працювали та освоювали багаж знань з права, яким з нами ділилася Ольга Чепель – кандидат юридичних наук, доцент кафедри європейського права. Свою роботу ми розпочали з визначення гендерної рівності. Адже гендерна рівність полягає у тому, що будь-яка людина має від народження однакові права і мусить мати рівні можливості незалежно від біологічної статі. Проте в реальному житті картина трохи інша, приміром, кількість жінок у Верховній Раді складає близько 12.1%, у складі Кабінету міністрів України — 12.5%, серед державних службовців, які обіймають керівні посади (категорії А) — 16.7%. Різниця у зарплатах чоловіків і жінок складала в середньому 25%.

 

Серед найбільш яскравих прикладів законодавчих положень, що призводять до гендерної нерівності, можна назвати такі:

  • В Україні заборонено використовувати працю жінок вночі
  • Нині в парламенті знаходиться на розгляді проект нового Трудового кодексу, який містить заборону залучення до роботи в нічний час тільки вагітних жінок.
  • Більш 500 видів робіт є забороненими для жінок. В Україні продовжує діяти Перелік важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок.
  • Заборона залучення вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні і направлення їх у відрядження

 

Окремим блоком було приділено час, де ми розглянули трудові, соціальні та політичні права. Наступним тренером у нас був Ігор Бабюк секретар ЧОГО «Комітет виборців», голова громадської ради при Чернівецькій ОДА, який проводив тренінг не менш цікаво та захоплююче. Маючи величезний плюс в тому, що про гендер, гендерні стереотипи та як вони вплиають на наше життя розповідав нам чоловік, адже у більшості чоловіків неупереджене ставлення до гендеру. А що ж таке гендерні стереотипи? Це стійкі, стереотипні уявлення суспільства щодо того, якими мають, або, навпаки, не мають бути представники того або іншого гендеру — жінки та чоловіки. Часто, в житті ми спостерігаємо той фак, що якщо дівчинка то має носити рожевий одяг а якщо хлопчик, то вже блакитний колір. Або чоловік обов’язково має бути сильним, і заробляти гроші, а жінка має сидіти вдома, виховувати дітей та виконувати домашню роботу. Це все є проявом гендерного стереотипу, який на підсвідомому рівні нав’язується суспільством. На практичному занятті ми змогли намалювати та представити як ми бачимо свою «Ідеальну громаду». Це громада в якій всі рівні. Мають рівні права та обов’язки, де влада дбає про добробут жителів, а громадяни активно долучаються до життя громади. Ідеальна громада – це громада де є доступна та безкоштовна медицина, гарна освіта, відремонтовані дороги, люди мають де працювати та отримувати достойну заробітну плату, це розвиток туризму та культури ….. та основне це доступна громада, де комфортно будуть себе почувати, як звичайні люди так і люди з обмеженими можливостями.

Продовжуючи тему гендеру та лідерства пані Налія Батракова, яка є радником з гендерних питань при Чернівецькій ОДА, експерткою з гедеру та жіночого лідерства, прочитала нам тренінг про гендер та гендерну рівність. Адже тема гендеру є дуже актуальною в наш час.

Учасниці на практичному занятті змогли виявити прояви сексизму в рекламі. Зіграли в гру «Гендер в малюнках» де обговорювали рівність чоловіків та жінок в побуті, бізнесі, політиці, в дома.

На завершення тренінгу, після набуття знань про свої права, вивчення теми гендеру, гендерної рівності та способів подолання гендерної нерівності. Ми перейшли до найголовнішого та основного розділу нашого тренінгу – це «Жіноче лідерство». Хто така лідерка? На це питання дала нам відповідь телеведуча «Сніданок з 1+1» Людмила Барбір, отож, - «Лідерка – це та хто творить нові сенси і продукує нові трансформації. В певному віці ти починаєш розуміти, що тобі не досить просто керувати проектами, потрібно керувати змінами, процесами, думками.»

Учасниці отримали відповідь на питання, а що ж потрібно для того щоб стати лідеркою! Перше, що потрібно зробити це визначити свою місію. Далі зробити SWOT аналіз своїх сильних та слабких сторін. Розвиватися в тому напрямку, який тобі подобається, багато читати, комуні кувати з тими людьми які надихають свої прикладом. А основне вірити в себе!!! Усі успішні жінки успішні по-своєму, але на шляху до визнання в них одинакові перешкоди: в першу чергу, брак віри в себе. Втім, ніщо не мотивує краще за приклад людини, якій вдалося.

Марія Нікітіна розповіла нам про декількох жінок лідерок які надихають, це: Юлія Ресегчук, Ольга Неманежина, Уляна Пчолкіна, Ірина Данілевська, Світлана Сова , Олена Зеленська, Олена Кошарна. У кожної з цих жінок своя історія, зі своїми проблемами та перемогами, але їх об’єднує те, що вони впевнено йдуть до своєї мети, переборюючи всі перешкоди на шляху, а найголовніше вони своїм прикладом надихають. Надихають ніколи не здаватися, надихають вірити в себе, надихають любити, надихають творити добро….