24 листопада громадською організацією «ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД. «Ідея. Дія. Результат» було проведено заключну конференцію-диспут по проєкту: «Економічний розвиток Вижницької територіальної громади через залучення активних жінок та дівчат» .


Підводячи підсумки по проєкту можна з впевненість сказати, що зроблено багато, але потрібно робити ще більше. Тому що, торкнувшись теми гендеру, гендерної рівності, поняття гендерних стереотипів, розвитку жінок нашої громади розумієш, що тут не все так просто. На перший погляд все всім зрозуміло, всіх влаштовує своє буденне життя і ніхто нічого міняти не хоче. Прете, після тлумачення термінів, розбору ситуацій та прикладів з життя ми розуміємо що ситуація не така вже й проста.

Людство підкорює космос і океанські глибини, але на даний час так і не змогли сформувати таке суспільство де жінки і чоловіки матимуть рівні права, можливості та можливість бути почутими.
Мета нашого проєкту це підтримка та розвиток гендерноорієнтованих економічних ініціатив у Вижницькій ОТГ. Проведення системної роботи із жінками та дівчатами, які бажають власного розвитку, а також покращення психоемоційної атмосфери в сімях.

За час реалізації проекту проведено дві фокус групи, одна з представниками ОМС, друга з представниками НУО та ініціативних груп.

Підводячи підсумки по проведених фокус-групах зазначимо, що від представників влади при наявності фінансів та технічних можливостей буде підтримка, а представники ініціативних груп в свою чергу будуть працювати над тим, щоб покращити можливості розвитку жінок та нашої ОТГ в цілому.

Наступним етапом було проведення 5-ти семінарів в різних населених пунктах нашої ОТГ. Під час яких ми вивчали теоретичні складову гендеру, обговорювали те як гендерні стереотипи впливають на наше життя, та чи готові ми з ними боротися, адже потрібно змінювати своє ставлення до навколишнього світу.

Після проведення семінарів у нас сформувалася команда активних жінок та дівчат, яка готова розвиватися, навчатися, удосконалювати себе та працювати над своєю особистістю.
Отож, ми провели «Школу жіночого лідерства» під час якої учасниці мали змогу опанувати основні аспекти прав людини, розібратися в тому, що саме гендерні стереотипи захопивши нашу підсвідомість не дають нам можливості розвиватися або само реалізуватися, через те що ми занадто багато приділяємо уваги тому, а що скажуть.., рідні, сусіди, колеги і як відреагує суспільство. Адже після внесення змін в своє звичайне життя ви станете не зручною і не такою як була раніше, почнете більше приділяти собі уваги чи будете дбати про свої інтереси більше, ніж зазвичай. І над цим обов’язково треба працювати!!!

Далі ми малювали карту мрій, а саме карту «Ідеальної громади» де буде доступність для людей з обмеженими можливостями, садочки з достатньою кількістю місць для дітей, гарною та якісною освітою для школярів, з зонами для відпочинку та дозвілля для молоді, мамочок з дітьми, спортсменів,людей похилого віку, а основне з новими робочими місцями з достойною заробітною платою. Цей перелік бажань не скінченний, а головне бажання, щоб ці мрії були втілені в кожному населеному пункті нашої ОТГ.
Для того, щоб стати лідеркою, підприємницею, самозайнятою особою або просто успішною жінкою потрібно мати такі інструменти:

 • не переборне бажання, мря, ідея яку хочете втілити (тобто визначити місію);
 • постійно вчитися та освоювати знання відповідно до своєї мети;
 • комунікувати (спілкуватися з тими людьми які працюють в цьому напрямку);
 • наполегливість та віра в себе;
 • проведення SWOT аналізу (визначте свої сильні та слабкі сторони, визначте ризики та загрози, а особливо опишіть бажані результати).

Зазначимо, що усе починається з теорії та людей готових маленькими кроками втілювати знання на практиці.

В рамках проєкту у Вижниці запрацювала приймальня з надання юридичних консультацій (ми надали 40 правових консультацій), в тому числі з можливістю здійснення виїзних прийомів. Більшість консультацій стосувалися такої тематики, це: трудові питання, розлучення, питання оформлення спадщини, питання виїзду дитини за кордон, призначення аліментів.
Також завдяки проєкту ми створили новий розділ на сайті https://vhelp.cv.ua/ , який називається "Місцеві ініціативи" де ми будемо висвітлювати всі ініціативи які будуть проводитися в нашій ОТГ.

Загальна інформація про проект.

VHELP - це команда однодумців, представники громадських організацій «Волонтери Вижниці», «ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД. «Ідея. Дія. Результат» та просто активні жителі міста Вижниця, яким небайдуже.

В рамках цього проєкту ми:

 • інформуємо про важливі події, які відбуваються в нашій громаді та нашому районі загалом.
 • вивчаємо нагальні потреби жителів Вижниччини та шукаємо способи допомогти у їх задоволенні.
 • допомагаємо тим, хто того потребує та шукаємо тих, хто може допомогти.
 • не лише слухаємо, але й чуємо, і готові разом з Вами робити світ навколо трохи добрішим та кращим.

Отож, аналізуючи озвучені пропозиції від учасниць проєкту мажемо окреслити найголовніші проблемні питання нашої ОТГ, які потребують вирішення, або звернення особливої уваги на них це:

 • безробіття;
 • надання соціальних послуг з врахуванням потреб всіх категорій населення;
 • облаштування дитячих майданчиків по всій отг;
 • облаштування рекреаційної зони відпочинку;
 • встановлення в достатній кількості баків для сміття;
 • покращення умов для дозвілля молоді та дітей, святкові заходи, безкоштовні гуртки для забезпечення сприятливих умов для всебічного розвитку сімї та кожного з її членів;
 • відсутні умови для заняття спортом (ремонт та обладнання стадіонів, встановлення вуличних тренажерів);
 • відсутні місця для дозвілля, сімейного відпочинку в тому числі й для літніх людей;
 • контроль за спалюванням листя, сміття;

Було б добре, щоб в ОТГ організовувались тренінги, навчання:

 • по подоланню гендерних стереотипів;
 • по вихованню дітей, що відповідальність лежить на обох батьках;
 • як збільшити сімейний бюджет і мати додану вартість;
 • проведеня інформаційної роботи з висвітлення питань щодо необхідності рівного розподілу сімейних обовязків;
 • підтримка та розвиток жіночого підприємництва;
 • проведення профілактичної та інфіормаційно-розяснювальної роботи щодо попередження домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

 

І на останок, хотілося б зауважити, це те що про гендер потрібно щоб говорили чоловіки. І вже тільки тоді, після того як вони зрозуміють що жінка не рабиня, що вона може працювати і що хатня робота не її обов’язок, ми зможемо здобути рівність в житті а не на папері.

 

ГО «ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД. «Ідея. Дія. Результат».